Haberler

FATF: T.C. Kara Para Aklamaya Daha Fazla Önem Göstermeli, Gri Listeye Girebilir!

Mali Eylem Görev Gücü (FATF) yayınladığı yeni Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili raporda Türkiye'yi kara para aklamaya karşı daha fazla çalışmaya davet etti ve uyardı

Türkiye Cumhuriyeti’ni yakından ilgilendiren bir yeni gelişme daha yaşandı. Mali Eylem Görev Gücü (FATF) yayınladığı raporda Türkiye’ye yönelik olarak kara para aklama eylemleri ile ‘yeterince mücadele etmediği’ gerekçesi ile ilgili bir açıklama yaparak gelecek yıllarda bu ülkenin ‘gri liste’ olarak adlandırılan listeye girebileceğini ve bunun ülke ekonomisi için kötü olabileceğini resmen açıkladı.

Türkiye’den jet hızında yanıt verilen ve G20 ile Mali Eylem Görev Gücü (FATF) yönetim kuruluna taşınan rapor ile ilgili olarak yapılan açıklamada, ”FATF raporu gerçekleri yansıtmıyor, sıkıştırılmış olan bir rapordur, konuyu yönetim kuruluna ve G20’ye taşıyoruz!” açıklaması geldi.

Kara para aklayan ülkelere yaptırımlar artıyor

Washingon DC yönetimi kara para aklayan ülkelere büyük yaptırımlar uygularken sadece ABD değil, AB’de şiddetli yaptırımlar uygulamaya devam ediyor. FATF tarafından yayınlanan bu raporlar özellikle büyük devletler için son derece önemli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu