fbpx
1xbit
Haberler

FBI: 130 Farklı Kripto Para Sorunu İle Karşı Karşıyayız

Nexo

ABD’nin en ünlü istihbarat ajansı konumunda bulunan FBI ajanının yaptığı açıklamalar kripto paraların nelere kadir olduğunu gösterdi. Kripto para vakalarında ciddi artışlar olduğunu belirten FBI ajanı, şuana kadar ellerinde 130 kadar kripto para vakası olduğunu belirterek, bu vakaları çözmek adına her türlü gerekli önlemlerin alınması adına çalışmalar düzenlediklerini ve bu sorunları çözmeye yönelik olarak adımlar atmak için çalıştıklarını açıkladı.

Kripto para hırsızlıkları, fidye ve gasp sorunlarının yanında kara para aklama, para aklama ve doları devreden çıkarıp direkt olarak kripto para üzerinden işlemler yürütmek benzeri problemlerin meydanda olduğunu doğrulayan FBI ajanı, New York’ta gerçekleşen konferans sırasında bu açıklamaları yaptı ancak bu sorunların ABD için büyük sorunlar olmadığı ve her türlü üstesinden gelinebilecek sorunlar olduğunu doğruladı.

Gerekirse CIA Devreye Girebilir

FBI’ın çok üstün yetkileri olmasına rağmen zaman zaman CIA yönetiminin de bu tür konularda devreye girebilecek olduğu, daha zor konularda CIA yönetiminin devreye girebildiği bilinen bir durum.  FBI’ın kripto paralar konusunda tam detaylı bilgilere sahip olduğu tahmin ediliyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı