Kripto HaberleriHaberlerFBI Ve Tesla, Milyon Dolarlık Fidye Saldırısını Engelledi!

FBI Ve Tesla, Milyon Dolarlık Fidye Saldırısını Engelledi!

Takip et

FBI ve Tesla birlikte çalışarak 27 yaşındaki Rus bir gencin fidye yazılımı saldırı planını engelledi. FBI’dan konu ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı ancak Rus gencin fidye yazılımı planının engellendiği ve bu sayede 4 milyon dolarlık fonların korunduğu bildirildi.

Tesla bünyesinde çalışan kişilere kötü amaçlı fidye yazılımının yüklenmesi ve şirket içerisine sokulması konusunda yardım istediği iddia edilen Rus saldırganın FBI tarafından etkisiz hale getirildiği doğrulanırken, dolandırıcının tutuklandığı da açıklandı.

FBI özellikle de Rusya merkezli siber tehditlere karşı sürekli yeni adımlar atarken, Rusya ise siber saldırı konusunda suçlamaları asla kabul etmiyor. Ancak Rus saldırganlar her geçen gün daha farklı adımlar ile gündeme geliyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları