blank
Haberler

FBI’dan 4 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı Tutuklaması

AriseBank CEO'su Jared Rice Sr 4 milyon dolarlık vurgun iddiası ile tutuklandı.

FBI tarafından özel olarak finansal ve mali ekiplerin ortak operasyonu sonucunda 4 milyon dolarlık kripto para dolandırıcılığı olayında son noktaya basıldığı açıklandı. AriseBank CEO’su Jared Rice Sr isimli 30 yaşındaki genç adam bugüne kadar çeşitli yollar aracılığı ile 4 milyon dolarlık kripto para dolandırıcılığı yaptığı iddiası ile FBI tarafından tutuklandı ve sorgulandı. FBI yetkilileri konu hakkında basına açıklama yapmazken, basın sözcüsü ise kripto para dolandırıcılıkları konusunda daha fazla çalışmalar yapacak olduklarını ve kripto paraların dolandırıcılık vakalarına aracı olmasına izin vermeyecek olduklarını açıklamıştı.

FBI tarafından yapılan operasyon ile tutuklanan 30 yaşındaki AriseBank CEO’su Jared Rice Sr, müşterilerinin 4 milyon dolarlık dolandırıcılık olayına kurban gitmesine sebep olurken, 30 yaşındaki genç adamın bu paraları geri verip veremeyecek olduğu veya nasıl geri verecek olduğu konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Yasal olarak ABD’de kripto paralar ile ilgili bu ve buna benzer vakalar sık yaşanırken, ülkede yaşanan olaylar çoğunlukla kripto para dolandırıcılıklarının engellenmesi ve mevcut dolandırıcılık vakalarının önüne geçmek yönünde ciddi tehditler dolayısı ile olmakta.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu