Haberler

FBI’ın Siber Suç Artışı Raporu: COVID-19 3 Kat Artırdı Ama…

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) genel müdür yardımcısı Tonya Ugoretz, siber suç raporlarının COVID-19 döneminde 3 kattan daha fazla arttığını açıkladı.

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) genel müdür yardımcısı Tonya Ugoretz, yaptığı yeni açıklamada COVID-19 vakalarından sonra ABD’de siber suç raporlarının en az 3 kat arttığına ve bu konuda FBI’ın son derece iyi ve performanslı çalışmalarına devam ettiğini açıkladı.

Siber suçların bu dönemde kripto para birimleri ile işlenmeye devam ettiğine işaret eden genel müdür, yatırımcıların özellikle bu dönemde hiçbir iddiaya inanmaması, vergi cezası gibi konularda ise bu dönemde birçok cezanın ertelendiğine veya ötelendiğine işaret etti.

Kripto para birimlerine yönelik ve kripto para birimi yatırımcılarına yönelik saldırıların daha fazla olduğuna işaret eden genel müdürün açıklamasına göre eskiden 1.000 kadar günlük şikayet alırken şimdi 3.000 ila 4.000 arasında şikayet aldıklarını açıkladı.

Bu dönemde özellikle kripto paralara yönelik ve yatırımcılara yönelik siber saldırılara karşı dikkatli olmak, asla başkalarına inanmamak gerek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu