Haberler

İngiltere Mali Davranış Otoritesi Şirket Araştırmalarını %74 Arttırdı!

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) bir hukuk şirketinin açıklamasına göre bir yıl içerisinde %74 araştırmalarını arttırdı.

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) hakkında İngiliz basınında çıkan haberler iyiye işaret. Ülkede kripto para yatırımcılarını ve kripto para şirketlerini denetleyebilecek ve sorgulayabilecek tek yetkili. İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) son 1 yıl içerisinde açıklamaya göre %74 artan kripto para şirketi araştırmalarının ardında kripto para yasasının hazırlık aşaması olabilecek olduğu iddia edildi. FCA yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapmazken, 1 yılda %74 oranında artan kripto para şirketi araştırmalarının gelecek birkaç ay içerisinde artıp artmayacağı konusu ise merak konusu.

Kripto para şirketlerinin araştırılması ve giderek artan bu araştırmaların İngiliz şirketleri nasıl etkilediğine dair bir veri yok. Ancak şirketlerin bu araştırmalar nedeniyle daha fazla raporlarına ve yasalara dikkat etmek zorunda kaldığı da bir gerçek.

Yetkililerin kripto para yasası konusunda nasıl adım atacak olduğu ve bu konuda FCA araştırmalarının nasıl faydasının olacağı henüz merak konusu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı