Kripto HaberleriBitcoinFED Başkanı Powell Konuşuyor! Buradan Türkçe Çevirili Olarak İzleyebilirsiniz! - Bitcoin

FED Başkanı Powell Konuşuyor! Buradan Türkçe Çevirili Olarak İzleyebilirsiniz! – Bitcoin

Takip et

Piyasaların bir kaç gündür yatay hareket etmesine neden olan FED toplantısı sona erdi.

FED beklentilere paralel olarak faizi sabit tuttu. Uzun süredir dillendirilen ve fiyatlanan varlık alımlarının azaltımına ilişkin takvimde bu toplantıda netleştirildi.

FED Kasım ayından başlamak üzere varlık alımlarını azaltılmasına karar verdi. Buna göre aylık 120 milyar dolar olan varlık alımları 15 milyar dolar azaltılacak. Aralıkta varlık alımlarının azaltımının hızı artırılacak.

Karar sonrası küresel piyasalarda sert bir satış dalgası olduğunu gördük. Bitcoin de bundan etkilenerek 60.000$’a kadar geriledi. Bu seviyeden gelen sert tepki ile birlikte yeniden 62.000$’ın üzerine çıktı.

Bitcoin’de gelen tepki altcoinlerdeki yükselişleri de tetikledi.

ABD piyasalarına baktığımızda onlarda da alış yönlü tepki geldiğini görüyoruz.  Şimdi Powell’ın açıklamaları takip edilecek. Powell’ın piyasaları tedirgin edecek bir açıklama yapması beklenmiyor.

21.30’da Powell’ın konuşması bekleniyor. Aşağıdaki videodan Bloomberg HT’nin Türkçe çevirili canlı yayınına ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=XkF99-AicIA

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları