Haberler

FED ETF Alımlarına Başlanacağını Duyurdu

New York FED'in yapmış olduğu bu son duyurusu piyasalar için önemli istikrar göstergesi.

Coronavürüsün yaraları yavaş yavaş sarılırken sosyal hayat da kademeli olarak normale dönme yolunda. Türkiye başta olmak üzere dünyanın önde gelen ülkeleri yeni yaptıkları duyuru ile kademeli olarak normal düzene geçeceklerini ve karantina uygulamalarını yavaş yavaş kısacaklarını duyurdular.

İlgili Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yasaklar Kademeli Olarak Kaldırılıyor!

New York FED’den de yeni bir duyuru geldi. Bu ay içerisinde, uygun koşulları sağlayan borsa fonlarının (ETF) paylarının alımına başlanacağı ifade edildi. Birincil ve ikincil piyasa şirketi kredi kolaylığı konusunda açıklama yapan New York FED, İkincil Piyasa Şirket Kredileri Kolaylığı Programı (SMCCF) kapsamında gerçekleştirilecek olan ETF alımlarının detayları hakkında ilerleyen günlerde daha fazla ayrıntı paylaşacağını ifade etti.

Bilindiği gibi FED coronavirüsün ekonomideki olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla Mart ayında 2 trilyon dolarlık bir ekonomik yardım paketi hazırlamıştı. Söz konusu paket henüz kullanıma sunulmadı ancak FED’in yapmış olduğu bu son ETF duyurusu piyasalarda önemli istikrar göstergesi oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu