BitcoinHaberler

FED Kararı Sonrası Bitcoin Yükselişe Geçti! Powell’ın Konuşması Bekleniyor!

FED'in kararı piyasaları rahatlattı.

Kritik bir hafta geçiren piyasalarda önemli bir eşik daha geçildi. Piyasaların odaklandığı FED faiz kararı açıklandı.

FED beklentilere paralel olarak faizi artırmadı. Ancak 9 üyenin 2022’de faizin artırılabileceğine ilişkin beklentilerini paylaştıkları görüldü.

Kararda varlık alım hızının yavaşlatılmasına yakında başlanabileceği belirtildi. Enflasyonun geçici faktörlerden dolayı yükseldiği belirtildi.

FED kararı sonrası ABD endekslerindeki prim yeniden %1’in üzerine çıktı. Risk iştahının yükselmesiyle Bitcoin’de 44.000$ sınırına yaklaştı.

Karar sonrası 21.30’da Powell’ın konuşması bekleniyor. Powell’ın açıklamalarında altını çizdiği hususlar takip edilecek.

Powell’a Evergrande krizinin getirdiği satış dalgası ve etkilerine ilişkin bir soru sorulması bekleniyor. Başkan’ın krize ilişkin değerlendirilmesi yakından takip edilecek.

Powell önceki açıklamalarında varlık alımının azaltımının ön koşulu olarak ekonomik toparlanmada kayda değer bir ilerleme ve enflasyon hedeflerinin gerçekleşmesi gerektiğini ifade etmişti. Bu noktada Powell’ın gelen son verilere ilişkin değerlendirmeleri takip edilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu