HaberlerKripto Para

ABD’nin Hazine Bakanı: FED Gelecek 5 Yıl İçerisinde Dijital Para Çıkarma İhtiyacı Hissetmiyor

ABD'nin Hazine Bakanı Steven Mnuchin, FED'in gelecek 5 yıl içerisinde kripto para benzeri herhangi bir dijital para birimi üretmesine gerek olmadığı yönünde kanaat getirdiklerini belirtti.

Kripto paralar ve FED hakkında açıklamalar yapan ABD’nin Hazine Bakanı Steven Mnuchin, bu konuda FED Başkanı Jerome Powell ile görüştüklerini ve gelecek 5 yıl içerisinde herhangi bir dijital para çıkarmaya gerek olmadığı konusunda düşüncelerinin olduğunu açıkladı. Washington DC’de işler beklenenden farklı işliyor ve FED isterse bağımsız olarak kararlar verebiliyor. Ancak hem yönetim, hem merkez yerine geçen FED yöneticilerinin bu konuda ortak bir karara varmış olması 5 yıla kadar ABD’nin dijital para üretmeyeceğine işaret eder nitelikte.

ABD’nin Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Libra ile ilgili ise tam uyum olduğu sürece Libra’ya karşı olmadıklarını, ancak kendisinin bu konuda Libra yönetiminden ABD yasalarına saygılı ve uyumlu adımlar atmaları gerektiğini açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu