BitcoinHaberler

FED Toplantısı Başlıyor! Bitcoin’de Gözler SEC Başkanı’na Çevrildi!

Piyasalarda yoğun gündem altında satışlar arttı.

Hem FED toplantısı hem de Evergrande krizinin oluşturabileceği türbülansa girmek istemeyen yatırımcılar ABD hisse senetlerinde yüklü bir satış dalgası oluşturdu.

Son günlerde olgunlaşmasının da etkisiyle küresel piyasalarla oldukça fazla korelasyon içerisinde hareket eden Bitcoin de bu düşüşlerden nasibini aldı.

ABD vadelilerinde bugün yeşil renk hakim. Bu yeşillik Bitcoin’in de yeniden 43.000$’ın üzerine çıkmasını sağladı.

Bu noktada 16.30’daki açılış sonrası ABD endekslerinin yönü Bitcoin’in de kısa vadeli yönünü etkileyecektir.

Yatırımcıların bu günlerde ABD piyasalarını yakından takip etmesini öneriyoruz.

FED Toplantısı Bugün Başlıyor

Evergrande krizine ilişkin tedirginlik devam ederken, FED toplantısı da bugün başlıyor. FED Eylül ayı toplantısı 21-22 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Bugün başlayacak görüşmelerden sonra FED faiz ve para politikasına ilişkin güncel yaklaşımını yarın açıklayacak. Bu ayki FED toplantısında piyasalar yine varlık alımlarının azaltılmasına ilişkin açıklamalara odaklanacak.

Yarınki FED toplantısında Evergrande krizi ile ilgili bir soru gelir ve Powell bu soruya güvercin bir yaklaşım ile cevap verirse, piyasaların risk iştahının yükseldiğini gözlemleyebiliriz.

Analistler ABD piyasalarında dün yaşanan yüklü satış sonrası, bugün bir tepki gelmesini bekliyor. Buradaki yeşillenme Bitcoin’deki risk iştahını da yükseltecektir.

Aynı şekilde FED toplantısı bitene ve kararlar açıklanıncaya kadar volatilitenin yüksek olması bekleniyor.

Gensler’ın Açıklamaları Takip Edilecek

ABD piyasalarının yanı sıra bugün SEC başkanı Gary Gensler’ın yapacağı açıklamalar da önemli. TSI 19.00’da özel bir canlı yayında kripto para birimleri hakkında konuşacak olan Gensler’ın açıklamaları da volatiliteyi artırabilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu