HaberlerKripto ParaBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

FED Toplantısında Kripto Paralar Tartışılmış! İşte Detaylar!

Fed tutnaklarını aktardık.

27-28 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen FED toplantısının tutanakları yayınlandı.

Toplantıda ABD ekonomisinin geleceğine dair pek çok husus tartışıldı. Bunlardan önemli olanları daha önceki haberlerimizde aktarmıştık.

Doların yönünü belirlememize yardımcı olacak başlıkların başında FED’in varlık alımlarına ilişkin yorumu geliyor.

Başkan Powell ilk defa bu toplantıda varlık alımlarının azaltılıp azaltılmayacağının tartışıldığını aktarmıştı. Varlık alımlarının azaltılması faiz artırımının ilk sinyali olarak değerlendiriliyor. Yayınlanan tutanaklarda, varlık alımlarına ilişkin başlıkta şu ifadeler yer aldı:

“Katılımcılar, ekonomik koşullar Komite’nin kılavuzunda belirtilen kriteri karşıladıktan sonra, uygun hızda varlık alımlarının azaltılması konusunda çeşitli görüşler dile getirdiler. Pek çok katılımcı, Komite’nin federal fon oranlarına ilişkin ileriye dönük rehberinde halihazırda belirtilen koşullar muhtemelen karşılanmadan önce net varlık alımlarını sona erdirecek bir daralma hızında potansiyel faydalar gördü. Aynı zamanda, katılımcılar, federal fon oranı için hedef aralığı yükseltme standartlarının, varlık alımlarının azaltılmasıyla ilgili standartlardan farklı olduğunu belirttiler ve bu eylemlerin zamanlamasının ekonominin gidişatına bağlı olacağını belirttiler.”

Tutanakta, “Katılımcıların mevcut ekonomik koşullara ve ekonomik görünüme ilişkin görüşleri” başlığı altında kripto para birimlerine ilişkin ifadelerde yer aldı.

“Finansal istikrar hakkında yorum yapan katılımcılar, birçok varlık sınıfında yüksek değerlemelerle ilişkili riskleri vurguladılar. Birkaç katılımcı, uzun süreli düşük faiz oranlarının ve geniş çapta yüksek varlık değerlemelerinin finansal istikrar risklerini artırabilecek dengesizlikler yaratabileceği senaryolarının altını çizdi.

Bazı katılımcılar, kripto para birimlerinin genişletilmiş kullanımıyla ilişkili riskler veya piyasa stresi dönemleri sırasında merkezi karşı taraflardaki teminat likiditesi ile ilişkili riskler dahil olmak üzere finansal istikrara yönelik çeşitli potansiyel risklerden bahsetti. Önceki risk grubuyla bağlantılı olarak, bu katılımcılardan birkaçı, stabilcoinlerle ilgili kırılganlığı ve genel şeffaflık eksikliğini, onları yakından izlemenin önemini ve finansal istikrara yönelik herhangi bir riski ele almak için uygun bir düzenleyici çerçeve geliştirme ihtiyacını vurguladı.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu