coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiFED Üst Düzey Yetkilisi Mester, FED'in Faiz Politikası Hakkında Konuştu: Önümüzdeki Toplantıda...

FED Üst Düzey Yetkilisi Mester, FED’in Faiz Politikası Hakkında Konuştu: Önümüzdeki Toplantıda Faiz Artacak Mı?

FED üst düzey yetkilisi Loretta Mester, yaptığı açıklamasında FED'in önümüzdeki dönem politikasına dair konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Cleveland FED Başkanı Loretta Mester son açıklamalarında FED’in faiz politikaları hakkında bilgi verdi.

Cleveland FED Başkanı Loretta Mester son açıklamalarında FED’in faiz politikaları hakkında bilgi verdi. Mester, mevcut ekonomik durumun devam etmesi halinde, bir sonraki toplantıda faiz artırımını destekleyeceğini belirtti.

Üst düzey FED üyesi ayrıca, uzun vadeli tahvil getirilerindeki artışın para politikası görünümünü etkileyeceğini ve daha yüksek uzun vadeli faiz oranlarının büyümeyi ılımlı hale getireceğini kaydetti.

İlgili Haber
Piyasanın En Tartışmalı Analisti il Capo'dan Yine Kehanetler Geldi: BNB'nin Gelmesini Beklediği Seviyeyi Açıkladı

Mester, FED’in muhtemelen faiz oranı hedefinin zirvesinde ya da zirveye yakın olduğunu ve yakın zamanda herhangi bir faiz indirimi öngörmediğini söyledi. Enflasyonun 2025 yılı sonuna kadar %2’ye ulaşmasını bekleyen Mester, enflasyon risklerinin hala yukarı yönlü olduğuna inanıyor.

Bugün daha erken saatlerde Mester, FED’in bu yıl bir kez daha faiz artırımına gitmesi gerekebileceğine dair şüphelerini dile getirmişti. Mester, politika kararlarının FED’in ikili görev hedeflerindeki fiili ilerlemeye göre yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail