FED Üst Düzey Yetkilisi Mester, FED’in Faiz Politikası Hakkında Konuştu: Önümüzdeki Toplantıda Faiz Artacak Mı?

Cleveland FED Başkanı Loretta Mester son açıklamalarında FED’in faiz politikaları hakkında bilgi verdi.

Cleveland FED Başkanı Loretta Mester son açıklamalarında FED’in faiz politikaları hakkında bilgi verdi. Mester, mevcut ekonomik durumun devam etmesi halinde, bir sonraki toplantıda faiz artırımını destekleyeceğini belirtti.

Üst düzey FED üyesi ayrıca, uzun vadeli tahvil getirilerindeki artışın para politikası görünümünü etkileyeceğini ve daha yüksek uzun vadeli faiz oranlarının büyümeyi ılımlı hale getireceğini kaydetti.

Mester, FED’in muhtemelen faiz oranı hedefinin zirvesinde ya da zirveye yakın olduğunu ve yakın zamanda herhangi bir faiz indirimi öngörmediğini söyledi. Enflasyonun 2025 yılı sonuna kadar %2’ye ulaşmasını bekleyen Mester, enflasyon risklerinin hala yukarı yönlü olduğuna inanıyor.

Bugün daha erken saatlerde Mester, FED’in bu yıl bir kez daha faiz artırımına gitmesi gerekebileceğine dair şüphelerini dile getirmişti. Mester, politika kararlarının FED’in ikili görev hedeflerindeki fiili ilerlemeye göre yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!