Haberler

FED’den Sonra Kore Merkez Bankası Da Alarma Geçti!

Kore Merkez Bankasının faizleri yüzde 0.75 bandına çektiği açıklandı.

ABD Merkez Bankasının (FED) faizleri sıfıra indirmesi ve 500 milyar dolar hazine, 200 milyar dolar da mortgage tahvili olmak üzere toplamda 700 milyar dolarlık parasal genişletme başlatmasının ardından Kore Merkez Bankası (KMB) da “acil” faiz indirimi yapma kararını açıkladı.

İlgili Haber
Son Dakika: FED Faizleri Sıfırladı, Bitcoin (BTC) Hareketlendi

KMB’nin faizleri yüzde 0.75 bandına çektiği açıklandı. Böylece Kore Merkez Bankasının tarihinde bir ilk de yaşanmış oldu. Öyle ki KMB, dünyayı etkileyen global ekonomik krizden beri ilk defa bir acil durum toplantısı düzenleyerek yedi günlük repo faizini 50 baz puan indirdi.

Dünyanın birçok yerinde insanlar coronavirüs sebebiyle hayatını kaybetmeye devam ederken ülke liderleri de vatandaşlarını ve ülke ekonomisini korumaya yönelik adımlar atmaya devam ediyor. Salgınla mücadelede elini taşın altına sokan merkez bankalarının ardı ardına aldığı yapıcı kararların şu an için olmamış olsa da ilerleye günlerde Bitcoin fiyatlarına da olumlu yansıması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu