BitcoinHaberler
Öne Çıkan Haber

Son Dakika: FED Faizleri Sıfırladı, Bitcoin (BTC) Hareketlendi

FED, faizleri sıfırladığını ve 700 milyar dolarlık parasal genişleme başlattığını duyurdu!

Son dakika açıklamasına göre ABD Merkez Bankası (FED) faizleri sıfıra indirdi ve 500 milyar doları hazine, 200 milyar dolar da mortgage tahvili olmak üzere toplamda 700 milyar dolarlık parasal genişletme başlattı.

Bilindiği gibi son günlerde korona virüs etkisi ile piyasalarda adeta deprem yaşanıyor. Borsalar ve birçok yatırım aracı bu süreçte gerileme yaşarken en son ABD Başkanı Donald Trump’ın cuma günü yaptığı açıklamalardan sonra piyasalar bir nebze toparlanmıştı.

Son yapılan hamle ile FED normalde 18 Mart günü yapması planlanan toplantısını beklemeden verdiği bu karar ile adeta “virüsün üzerine para atmış oldu”. Alınan karar ile borsaların ciddi şekilde yukarı yönlü olarak hareket etmesi beklenirken dolar kurunun Türk lirası bazında değer kaybetmesi öngörülüyor.

FED açıklaması piyasaya düştükten sonra BTC’nin de habere tepkisiz kalmadığı dikkatlerden kaçmıyor. 5200 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, haberin duyurulmasından sonra 5600 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı.

Öte yandan uzmanlar orta ve uzun vadede bu kararın, Bitcoin gibi arzı kısıtlı olan ürünlere fayda sağlayacağını ifade ediyor.

Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu