Haberler

FED’in Ekonomik Kararları Küresel Piyasaları Belirliyor!

Amerikan Ulusal Rezerv Bankası FED tarafından yapılan her bir anlaşma, karar ve açıklama dünya ekonomisini şekilllendiriyor.

Sınırsız dolar basmaya yetkisi olan FED, bugün ABD yönetimi ile yakından çalışıyor. ABD yönetimi hiçbir ABD vatandaşının ve dünyanın dolara muhtaç kalmayacağını, tüm gerekli adımları atacak olduklarını açıklarken sınırsız dolar basma kararına rağmen dolar kuru bazı ülkelerin para birimleri karşısında inanılmaz bir hızla durmaksızın yükseliyor.

FED yönetiminin aldığı en büyük ekonomik kararlar arasında sınırsız dolar basılmasına onay bulunurken, ABD’nin bu kararlarının başta altın gibi yatırım araçları olmak üzere çok sayıda yatırım aracı ve para birimini domine ettiğinden söz edilmekte.

Bitcoin’in yükselmesi ve düşmesi ile de yakından alakalı olan FED’in eylemlerinin özellikle kripto para pazarında da alım ve satımlara yön verdiğinden söz edebilmek mümkün.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu