HaberlerKripto Para

FED’in Merkez Bankası Dijital Para Raporu Bu Hafta Yayınlanacak!

Olası dijital doların artıları eksileri tartışılacak.

Wall Street Journal’ın haberine göre ABD Federal Rezervi bu hafta başında bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) düzenlemesinin olası avantajları ve dezavantajları konusunda inceleme başlatmayı planlıyor.

Tüm dünyada merkez bankalarının yerel dijital para denemeleri ABD yetkililerini de dijital dolar konusunda çalışma yapmaya itmiş görünüyor.

FED çalışanları, incelemeye öncelikle bir makale yayınlayarak sürece başlayacaklar ve bu makalede kamuoyundan CBDC konusunda yorumlar istenecek.

FED yetkililerinin CBDC konusunda fikir birliği içinde olmamaları, bu konuda henüz bir karar alınması için erken olduğunu gösteriyor.

Fed Başkanı Joreme Powell geçtiğimiz günlerde, CBDC araştırma raporunun çok yakında geleceğini ve CBDC çıkarma konusunda temkinli davrandıklarını ifade etmişti.

Powell, ABD dolarının küresel para birimi olarak kritik bir rolü olduğunu bu bağlamda uygulamaya koyulmadan önce kapsamlı olarak araştırma yapılmasının gerekli olduğunu belirtti.

Başlatılan incelemenin amacının olası bir CBDC’nin “faydalarının, risklerine ağır basıp basmayacağını” öğrenmeye çalışmak olduğunu belirten başkan Powell ve bazı Fed yetkilileri, Fed’in araştırmasının “erken ve keşif amaçlı” olduğunu vurguladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu