AltcoinHaberler

Fenerbahçe 2. Token Yakımı Gerçekleşti! Bu Ne Anlama Geliyor?

Fenerbahçe token 2. yakım işlemi tamamlandı.

Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan Fenerbahçe token yakım işlemi tamamlandı. Bir önceki yakım işlemi 15 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşmiş ve 170.000 adet FB Token yakılarak tedavülden kaldırılmıştı.

Yapılan resmi açıklamada 2. yakımda 477.500 adet FB Token’in yakıldığı belirtildi. Yakım detayları şu şekilde paylaşıldı:

Token yakım detayları

FB token fiyatı haber saatimiz itibariyle 31.70 TL’den işlem görüyor. Yakım tarihin duyurulduğu 19 Ocak tarihinde fiyat 35 TL seviyelerindeydi.

Yakılan tokenlerin değeri haber saatimiz itibariyle yaklaşık 15 milyon TL değerinde.

Fenerbahçe Token Yakım İşlemi Nedir?

Token yakımı, bir token’ın bir miktarının geri döndürülemez bir adrese gönderilmesiyle dolaşımdan kaldırılması olarak tanımlanıyor. Dolaşımdan bir kez çıkarılan kripto varlıklar bir daha asla geri getirilemiyor.

Fenerbahçe Token whitepaper’ında da belirtildiği gibi, Fenerbahçe Token’ın maksimum arzı 190 milyon 700 bin olacak, arzın tamamı 25 yıl içinde üretilecek. Gerçekleşecek planlı yakımlarla nihai arz 100 milyon adede kadar düşecek.

Taraftar Token İlgisi Artıyor

Türkiye’de artan kripto para yatırımcı sayısı, spor kulüplerini harekete geçirmiş ve pek çok kulüp kendi taraftar tokenini piyasaya sürmüştü. Taraftarlara çeşitli ayrıcalıklar sunmak için çıkarılan bu tokenlerin hatırı sayılır bir yatırımcı kitlesi bulunuyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu