BitcoinHaberlerKripto Para

Fidelity Anketi: “Her İki Kişiden Birisinin Bitcoin veya Kripto Para Yatırımı Var!”

Kripto paralara ilişkin benimsenme oranı giderek artıyor.

Fidelity Digital Assets, kripto para birimlerine hem kurumsal yatırımcıların hem de perakende artan ilgisi karşısında kripto paraya olan yatırımları araştıran bir anket raporu yayınladı.

Raporda Bitcoin ve kripto para birimlerinde yaşanan boğa piyasasının yatırımcıların piyasaya girmesinde ve yatırım yapmalarında etkili olduğu belirtildi.

Dünya çapında ankete katılan yatırımcıların %52’si Bitcoin veya kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını söylerken Asyalılar diğer ülke yatırımcılarına kıyasla açık ara önde görünüyor.

Bu yıl ilk kez ankete katılan Asyalı yatırımcıların %70’i portföylerinde kripto para birimi bulundurduklarını ifade etti.

ABD’li vatandaşların %33’ü Avrupa’lı vatandaşların ise %56’sı kriptoya yatırım yapmış durumda.

Raporda, Avrupa ve ABD genelinde, algı ve çekicilik, mevcut risk ve gelecekteki yatırım eğilimi de dahil olmak üzere neredeyse her kategoride geçen yıllara oranla büyüme görüldüğü belirtildi.

Ankete katılan yatırımcıların %44’ü daha makul bir değer için temel verilerin eksikliğini ve kripto para birimlerinin fiyatının volatil olmasını yatırım yapmalarının önünde engel olarak görüyor.

Anketten ayrıca, katılan tüm yatırımcıların %70’inin dijital varlıklara karşı “nötrden olumluya” bir tutuma sahip olduğu sonucu çıktı.

Yatırımcıların yaklaşık yüzde 90’ı dijital yatırımları çekici bulduklarını zira yatırım yapmalarındaki en büyük teşvik yüksek kazanç potansiyeli olduğunu söylediler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu