binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumFidelity'den Yeni Ethereum Spot ETF Hamlesi Geldi - Bloomberg ETF Analisti, ETF'lerin...

Fidelity’den Yeni Ethereum Spot ETF Hamlesi Geldi – Bloomberg ETF Analisti, ETF’lerin Onaylanma İhtimalini Açıkladı

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden biri olan Fidelity, son SEC başvurularına göre yeni bir hamle yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son SEC başvurularına göre Fidelity, stake etme özelliği de içeren spot Ethereum ETF’si için bir Form S-1 başvurusunda bulundu.

Bloomberg analistlerinden James Seyffart, Fidelity’nin Ethereum ETF’si için S-1 başvurusunda bulunduğunu doğruladı. Seyffart, “Bu bir değişiklik değil; bu şirketin ilk başvurusu. Bugüne kadar sadece 19b-4 başvurusunda bulunmuşlardı” dedi.

Bu gelişmeye rağmen Seyffart ETF’nin onayı konusunda şüphelerini koruyor. “Bu bizim görüşümüzü şu anda değiştirmiyor. Hâlâ Mayıs ayında büyük olasılıkla ret göreceğimizi düşünüyoruz” diye ekledi.

Seyffart’a göre spot Ethereum ETF’lerinin Mayıs ayında onaylanma ihtimali giderek azalıyor. Seyffart, ABD’li düzenleyicilerin ürünler konusunda potansiyel ihraççılarla etkileşime girmemesini ret durumuna katkıda bulunan bir faktör olarak gösterdi. Analist daha önceki bir yazısında “Artık bu ürünlerin 23 Mayıs’ta bu tur için nihai olarak reddedileceğine inanıyoruz” diye yazmıştı. O ve meslektaşı Eric Balchunas daha önce Mayıs ayında onay için %35 şans vermişti.

İlgili Haber  CME Üst Düzey Yöneticisi, İleride Spot ETF Sahibi Olabilecek 22 Altcoini Açıkladı - İşte Liste

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) daha önce spot ETH ETF’lerine ilişkin bir kararı ertelemişti. Ancak, başvuranlardan biri için son tarih olduğu için 23 Mayıs’a kadar bir karar vermesi gerekecek.

S-1 SEC Formu, ABD’de yerleşik halka açık şirketler için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yeni menkul kıymetler için gerekli olan ilk kayıt formudur. Kriterleri karşılayan herhangi bir menkul kıymet, hisselerin New York Borsası gibi ulusal bir borsada listelenebilmesi için önce bir S-1 başvurusu sahibi olmalı.

Şu anda, yedi şirket bir Ethereum fonu başlatmayı planlıyor: BlackRock, Fidelity, Galaxy ile Invesco, Grayscale, VanEck, Ark ile 21Shares ve Hashdex.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail