binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinCME Üst Düzey Yöneticisi, İleride Spot ETF Sahibi Olabilecek 22 Altcoini Açıkladı...

CME Üst Düzey Yöneticisi, İleride Spot ETF Sahibi Olabilecek 22 Altcoini Açıkladı – İşte Liste

CME Group kripto para başkanı Giovanni Vicioso, yaptığı açıklamasında potansiyel spot ETF onayı adaylarına değindi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

CME Group kripto para başkanı Giovanni Vicioso, yakın zamanda Bitcoin ETF’lerin kripto endüstrisi üzerindeki etkisi hakkında konuştu.

Vicioso’ya göre, bu ETF’ler sektörü Wall Street’in gözünde meşrulaştırmakla kalmadı, aynı zamanda büyük dağıtım ağlarını ve pazarlama firmalarını müşterilerine Bitcoin’i tanıtmaya zorladı.

Vicioso, yatırım danışmanlarının rolünün, müşteri tabanlarını Bitcoin’in önemi konusunda eğitmeye dönüştüğünü açıkladı. Artık bu süreci kolaylaştırmak için tanıdık bir ürün olan Bitcoin ETF’lerine sahipler.

Daha önce müşterilerle Bitcoin hakkında yapılan konuşmalar Bitcoin’in ne olduğu, neden kripto para birimlerini düşünmeleri gerektiği ve coinlerin yasadışı amaçlarla kullanılıp kullanılmadığı gibi temel sorular etrafında dönüyordu. Ancak Vicioso’ya göre ETF’lerin piyasaya sürülmesinden bu yana tartışmalar Bitcoin’in kullanım alanlarına doğru kaymış durumda.

Tartışmalar Bitcoin ile sınırlı değil. Ethereum ve akıllı sözleşme teknolojisi ile tokenizasyon, DeFi ve web3 gibi sunduğu olanaklar da düzenli olarak gündeme getiriliyor. Vicioso, Bitcoin ve Ethereum’un “gerçekten çok büyük, görmezden gelinemeyecek kadar büyük” olduğunu belirtti.

İlgili Haber  Bernstein Analistleri, BlackRock'ın Son Ethereum ve Kripto Para Adımını Değerlendirdi: Önemi Ne?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Mayıs ayında bir dizi Ethereum spot ETF’sini onaylamayı düşünürken, Vicioso firmasının verilerinin traderların piyasanın nasıl geliştiğini gördüklerine dair ipuçları barındırdığını söyledi. CME’nin referans oranlarına ve Uniswap, Polygon, Cosmos ve Solana gibi projelerin fiyatlarını içeren 20 diğer kripto para birimi için gerçek zamanlı endekslere işaret etti

Potansiyel kullanım alanları nedeniyle CME tarafından seçilen bu coinler, ileride ETF’ler için iyi birer aday olabilir:

 1. Aave (AAVE)
 2. Algorand (ALGO)
 3. Avalanche (AVAX)
 4. Axie Infinity (AXS)
 5. Bitcoin Cash (BCH)
 6. Cardano (ADA)
 7. Chainlink (LINK)
 8. Chiliz (CHZ)
 9. Cosmos (ATOM)
 10. Curve (CRV)
 11. Decentraland (MANA)
 12. Ether (ETH)
 13. Ether Euro (ETH)
 14. Filecoin (FIL)
 15. Litecoin (LTC)
 16. Polkadot (DOT)
 17. Polygon (MATIC)
 18. Solana (SOL)
 19. Stellar Lumens (XLM)
 20. Synthetix (SNX)
 21. Tezos (XTZ)
 22. Uniswap (UNI)

Bununla birlikte Vicioso, bu coinlere ilişkin ek vadeli işlem sözleşmelerinin veya ETF’lerin piyasaya sürülmesinin, özellikle bu kripto paraların emtia veya menkul kıymet olarak kabul edilip edilmeyeceği konusunda daha fazla düzenleyici açıklığa bağlı olacağını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail