Haberler

Filipinler Merkez Bankası Yöneticisi: Henüz CBDC Çıkarmaya Hazır Değiliz!

Filipinler Merkez Bankası yöneticisi Benjamin Diokno, daha çok çalışmaya ihtiyaçları olduğunu açıkladı.

Filipinler Merkez Bankası yöneticisi Benjamin Diokno, ülkesinde henüz dijital para birimi üretmek ve bunu halka sunmak için hazır olmadıklarını açıkladı. Bir süredir ABD başta olmak üzere Çin, Rusya ve Avrupa ülkeleri dijital para çıkarmaya hazır olabileceklerini bildirirken Filipinler’den gelen bu açıklamalar soru işaretleri doğurdu.

ABD’nin özellikle kısa süre içerisinde yeni dijital para çıkarabileceği bilinirken, bunu halka sunma sürecinin daha geç olabileceği tahmin ediliyor. FED yönetiminin bu konuda dijital para üzerinde çalışmaları bulunurken özellikle de Filipinler gibi ülkelerin dijital parasının güvenliği ve çıkarılıp çıkarılamayacağı soru işaretlerine yol açmış durumda.

Diokno, “henüz daha fazla araştırmaya ve özel şirket ile devlet çalışmasına ihtiyaç var. Bu dönemde dijital para birimimizi çıkarabilecek kadar birikim ve araştırma yok” açıklamasında bulundu. Bu açıklamalar özellikle de bazı ülkelerin dijital para çıkaramayabileceği konusunda senaryoları canlandırdı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu