Haberler

Filipinler’de Bitcoin Kullanımı Artıyor

Filipinler'de devlete güven azaldıkça Bitcoin'e güven artıyor.

Filipinler’de devlet yönetimi Duterte’nin başkan seçilmesi ile birlikte tüm dünyanın tepkisini çeker hale geldi. Ülkede devlet başkanı olarak görev yapan ancak hareket ve tavırlarının dışında aldığı ‘öldürücü’ kararlar ile tepki çeken Duterte, bugünlerde kendi vatandaşlarından bile tepki çekmeye başladı. Duterte, en son uyuşturucu satıcılarına yönelik olarak idam cezası kararı gibi kararlardan söz etti ve BM tarafından olası uyarılara aldırış etmeyecek olduğunu gösterdi.

Filipinler’de yaşayan halk ise son dönemdeki bu sorunların ardından ülkede para birimine olan güvenin azalması sonucunda nakit para ve banka hesaplarında para tutmak yerine Bitcoin olarak paralarını taşıma kararı aldı. Yerel platformlara göre ülkede devlet tarafından alınan bu kararlar sonucunda ekonomi giderek daha fazla çöküşe geçerken, ülke yönetiminin bu sorunları durdurması ve insanlara güven verici kararlar alması önerisinde bulunuluyor.

Muhalefet Filipinler’de hiçbir adım atamazken, Bitcoin yatırımcılarının sayısının artış gösteriyor olması ülkedeki mevcut durumun giderek daha kötü bir hale geldiğini ve insanların kendi fiat para birimlerine güvenemeyecek oldukları bir noktaya geldiklerini gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu