Haberler

Filipinler’de ICO Düzenlemeleri Ertelendi!

Filipinler'de düzenlemelere erteleme...

Filipinler’de 2018 yılının sonuna kadar alınması beklenen ICO yasaları ile ilgili kararlar bir kez daha ertelendi. 100 milyondan daha çok insanın yaşadığı Filipinler’de devlet başkanı olan Duterte’nin açıklamaları ile çalkalanan adalardan oluşan Filipinler’in ICO düzenlemelerinin ertelenmesinde hükümet içerisinde yaşanan çatlakların payı olabilecek olduğu tahmin edilmekte.

Resmi rakamlara göre ülkede kripto paralar, ICO ve benzeri konularda yaşanan yasal eksiklikler vatandaşların büyük problemler ile karşı karşıya kalmasına sebep. Bu sebepleri aşmak isteyen Duterte yönetimi ise vatandaşların kripto paralara yönelik ilgisinden yana hoşnut olup olmadığını açıkça belirtmiyor olsa da ICO’ların risk olabileceğini düşünerek en kısa süre içerisinde önlemler almaya yönelik adımlar atmaları gerektiğini düşünüyor.

Filipinler’i bekleyen tehlike ICO değil

Ülke vatandaşlarının büyük kısmı ise Filipinler’de ICO’ların tehlikeli olmadığını, ekonomik olarak alınan diğer kararların büyük risk barındırdığına değinerek yasal olarak nasıl ekonomik problemlerin çözüleceğine dair yetkililer tarafından araştırmalar yapılması gerektiğini düşünüyorlar. Duterte yönetiminin ise ekonomik sorunları görev süresi içerisinde çözüp çözemeyecek olduğuna yönelik resmi açıklama bulunmazken, Filipinler’in her yıl milyonlarca insan tarafından ziyaret edilen, son yıllarda ise turist sayısının çok olması beklenirken, az olduğu ülke haline gelmesinde terör ve yönetim sorunları gösteriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu