Haberler

Filipinler’de Uyuşturucu Kaçakçıları Ölüm Emrine Rağmen BTC’yle Satış Yapıyor

İnsan haklarının ihlal edildiği ülkede olaylar bitmiyor.

Filipinler’de devlet başkanlığı görevinde bulunan Duterte, uyuşturucu satıcılarının öldürülmesi talimatını vermeye devam ediyor. Filipinler Devlet Başkanı Duterte, uyuşturucu satıcı ve kaçakçılarının öldürülmesini isterken bugüne kadar 5.000’den daha fazla sayıda insanın öldürüldüğüne dair söylentiler var. Bu söylentilerin yanısıra hâlâ bugün bile ülkede Bitcoin ile uyuşturucu satışlarının hızla devam ettiği, uyuşturucu ticaretinin nakitten öte kripto para birimleri ile yapıldığı haberleri yayılıyor.

ABD ve diğer birçok ülke tarafından insan haklarının ihlali konusunda uyarılan Filipinler’in, bu konuda ihlalleri durdurmadığı gibi uyuşturucu baronlarının da durmaya niyeti olmadığı görülüyor.

Bitcoin, XMR ve Ethereum gibi kripto paraların uyuşturucu satışında çok fazla kullanıldığı iddialarına rağmen ülkede kripto paralara yasak uygulanmıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu