Kripto HaberleriHaberlerFinans Devi Fidelity'den Heyecan Yaşatan Kripto Para Mesajı!

Finans Devi Fidelity’den Heyecan Yaşatan Kripto Para Mesajı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Finans devi Fidelity Investments, gelecekte kripto para transferlerini mümkün kılabileceğine dair ipucu verdi.

Fidelity, Kripto Para Transfer Özelliğini Araştırdıklarını Açıkladı

ABD merkezli şirket yaptığı açıklamasında mevcut durumda sunduğu Fidelity Crypto hizmetinde şu anda kullanıcıların kripto para transferi yapamadığını fakat şirketin bu seçeneği araştırdığını söyleyerek ileriki dönemde kripto transferlerine izin verebileceğinin sinyalini verdi:

“Fidelity Crypto’nun bu ilk sürümünde kripto para gönderemeyecek veya alamayacaksınız. Ancak, gelecekte kripto para transferlerini araştırıyoruz.”

Bu hamle Fidelity’yi Robinhood, Coinbase ve Binance gibi şirketlerle doğrudan rekabete sokabilir.

İlgili Haber
21Shares'den Bazı Bitcoin ve Terra Classic (LUNC) Fonları İçin Tartışmalı Karar!

Şirket, bireysel müşterilere dijital varlık ticareti sunan ilk büyük ABD firmalarından biri olmuştu. Bu adım, Fidelity’nin Bitcoin’i 401(k) planları için bir yatırım seçeneği olarak sunmasının ardından geldi.

Fidelity’nin anketi, Bitcoin’in 2022’deki düşük performansına rağmen, kriptoya olan kurumsal ilginin güçlü kaldığını ve kurumların %74’ünün gelecekte kripto para birimlerine maruz kalma arzusunu ifade ettiğini ortaya koymuştu.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Fidelity’nin bireysel müşterilerinin Bitcoin satın almasına izin vermesini kriptoların başına gelebilecek “en boğa eğilimli şey” olarak nitelendirmişti.

Fidelity daha önce akredite yatırımcılar için bir Ethereum Endeks Fonu ve 401(k) yatırımcılarının Bitcoin’e erişimini sağlayan bir hizmet başlatmıştı.

Fidelity’nin Web3’ün gelişmekte olan sektörlerine olan ilgisi giderek artıyor gibi görünüyor. Aralık ayında şirket, non-fungible tokenler (NFT’ler) de dahil olmak üzere bir dizi yenilikçi hizmet için ticari marka başvurusunda bulunmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları