Kripto Para

FinCEN Direktörü Kenneth Blanco: Kripto Paralar da Kara Para Aklama Yasaları Kapsamına Tabii!

Amerika Birleşik Devletleri Finansal Suçları Önleme Ağı (FinCEN) direktörü Kenneth Blanco, kripto para birimlerinin de kara para aklama yasaları olan AML yasalarına tabii tutulduğunu ve ABD'nin bu konuda çalışmaya devam edeceğini açıkladı.

Trilyon doların üzerinde bir finans dünyasını yöneten ABD’nin kripto paralar ile ilgili olmaması beklenemez bir hamle olurdu. ABD bugün bile kara para aklama konusunda aktif olarak faaliyetlerin gösterildiği kripto para piyasasında isteneni veremiyor olsa bile diğer ülkelere göre AML yasalarını daha iyi uyguluyor.

Amerika Birleşik Devletleri Finansal Suçları Önleme Ağı (FinCEN) direktörü Kenneth Blanco bu konuyla ilgili bir üniversitede yaptığı açıklamada kara para aklama yasalarının kripto paralar için de geçerli olduğunu ve öğrencilerin özellikle kripto paraları aktif kullanan gençlerin kime ve nereye kripto para gönderdiğinden emin olmadığını ama emin olmak zorunda olduğunu açıkladı.

Nasıl emin olacaklar?

Yetkili kripto para sahibi olan gençlerin kime para gönderdiklerinden nasıl emin olacakları konusunda ise yanıt vermedi. ABD’nin kripto paralar konusunda yaptığı bu açıklamanın gençleri kripto paralar üzerinden ‘korkutma’ girişimi olduğunu iddia eden bazı çevreler ise yetkili isimlerin kimseyi korkutamayacak olduğunu, kendilerinin suçluları bilemeyecek oldukları için suçluların Amerikan hükümeti tarafından bilinip suçların önlenmesi gerektiğini açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu