bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerFinCEN Belgeleri Hisseleri Sert Düşürdü: Milyar Dolarlık Kara Para Aklaması Ortaya Çıktı!

FinCEN Belgeleri Hisseleri Sert Düşürdü: Milyar Dolarlık Kara Para Aklaması Ortaya Çıktı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Milyarlarca dolar kara para aklandığını ortaya çıkaran ABD Hazine Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Ağı (FinCEN)  raporları yayınlandı. ABD merkezli bankalar dahil olmak üzere çok sayıda ülkede bankaların kara para aklama trafiğinde bazı şeyleri görmezden geldikleri ve kara para aklanmasına direkt ve dolaylı yoldan yardımcı oldukları belirtildi.

Türkiye’den en az 538 şüpheli bankacılık işleminin yapıldığı bildirilirken, 71 milyon liralık para trafiğinin Türkiye merkezli olarak ‘şüpheli para işlemi’ olarak işaretlendiği açıklandı.

Raporda bazı bankaların yaptığı eylemlere yer verilirken, bunların en başında HSBC, JP Morgan gibi devasa büyüklükte olan bankalarda yer alıyor. JP Morgan’ın 1 milyar dolarlık Londra merkezli kimliği belirsiz bir şirkete ait para transferine izin verdiği de ayrıca raporda belirtiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları