blank
Haberler

Fisco: Binance Aklamayı Kolaylaştırdı, ABD’de Dava Açtık!

Binance'a büyük suçlama!

İlk 2 büyük kripto para birimi borsasından bir tanesi olan Binance’in 2018 yılında hacklendiği biliniyor. O dönemde kripto para borsası sigorta fonları ile yatırımcı kullanıcılara geri ödemeler yapmış ve sıcak cüzdanlardan çalınan kripto para birimleri iade edilmişti. Bu özelliği ile birçok yatırımcının güvenini kazanan Binance’in şu zamana kadar bu gibi olaylarda yatırımcılarını mağdur etmediği biliniyor.

Ancak o dönemde çalınan kripto para birimlerine ise ulaşılmadı. Binance’a 2 yıl aradan sonra bugün yeni bir dava açıldı. Fisco adlı Japonya merkezli kripto para birimi borsası Binance’in çalınan kripto paraları aklamayı kolaylaştırdığını ve siber saldırganlara yardımcı olduğunu iddia ederek ABD mahkemesinde dava açtı.

Fisco’nun iddiaları doğruysa Binance’a yönelik çok ciddi güvensizlik ortaya çıkabileceği gibi, bir Binance sözcüsü iddiaları ‘keskin’ ve ‘şiddetli’ bir dille reddetti. Ancak mahkemenin sonucunun nasıl olacağı henüz bilinmiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu