bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerFisco: Binance Aklamayı Kolaylaştırdı, ABD'de Dava Açtık!

Fisco: Binance Aklamayı Kolaylaştırdı, ABD’de Dava Açtık!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İlk 2 büyük kripto para birimi borsasından bir tanesi olan Binance’in 2018 yılında hacklendiği biliniyor. O dönemde kripto para borsası sigorta fonları ile yatırımcı kullanıcılara geri ödemeler yapmış ve sıcak cüzdanlardan çalınan kripto para birimleri iade edilmişti. Bu özelliği ile birçok yatırımcının güvenini kazanan Binance’in şu zamana kadar bu gibi olaylarda yatırımcılarını mağdur etmediği biliniyor.

Ancak o dönemde çalınan kripto para birimlerine ise ulaşılmadı. Binance’a 2 yıl aradan sonra bugün yeni bir dava açıldı. Fisco adlı Japonya merkezli kripto para birimi borsası Binance’in çalınan kripto paraları aklamayı kolaylaştırdığını ve siber saldırganlara yardımcı olduğunu iddia ederek ABD mahkemesinde dava açtı.

Fisco’nun iddiaları doğruysa Binance’a yönelik çok ciddi güvensizlik ortaya çıkabileceği gibi, bir Binance sözcüsü iddiaları ‘keskin’ ve ‘şiddetli’ bir dille reddetti. Ancak mahkemenin sonucunun nasıl olacağı henüz bilinmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları