BitcoinHaberler

Fiyat Düştükçe Bitcoin ETF’sine Olan Talep Arttı!

Bitcoin'deki düşüşleri fırsat olarak görenler boş durmuyor.

Bitcoin’de yaşanan sert düşüşler sonrası kripto para yatırımcılarının piyasadan kısmen uzaklaştığını büyük borsaların hacimlerinde ciddi düşüşler olduğunu gördük.

Bildiğiniz üzere henüz ABD’de onaylanmış bir Bitcoin’e özgü borsa yatırım fonu (ETF) bulunmuyor. ETF’ler kurumsal yatırımcıların Bitcoin maruziyeti konusunda önemli kabul ediliyor. Bu konuda Kanada, ABD’nin bir adım önünde gidiyor. Hali hazırda Kanada merkezli pek çok Bitcoin ve Ethereum ETF’si bulunuyor.

Kanada’da onaylanan ilk Bitcoin ETF’leri arasında yer alan Purpose Investment’ın piyasaya sürdüğü Bitcoin ETF fonuna olan talep her geçen gün artıyor. Aşağıdaki grafik incelendiğinde Bitcoin’e olan kurumsal talebin fiyattan bağımsız olarak artmaya devam ettiği görülüyor.

Glassnode verilerine göre Purpose Investment’ın Bitcoin ETF’sinde yaklaşık 22500 Bitcoin tutuluyor.

Sert düşüşler küçük yatırımcıyı korkutmuş olsa da bazı kurumsal yatırımcıların bunu bir fırsat olarak değerlendirdiğini görüyoruz.

ABD Bitcoin ETF’si konusunda henüz son kararını açıklamadı. SEC içerisinde Bitcoin ETF’sinin onaylanması gerektiğini düşünen üyeler de var. SEC üyesi Hester Peirce geçtiğimiz günler ABD’nin Bitcoin ETF’sini onaylamak konusunda çok geride kaldığını, bunun uzun zaman önce onaylanması gerektiğini ifade etti.

Analistler ABD’de onaylanacak bir Bitcoin ETF’sinin yeni bir ralliyi tetikleyebileceğini ifade ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu