Kripto Para

Steve Forbes: Otoriter Hükümetlere Karşı Bitcoin İyi Bir Araç!

Forbes dergisi CEO'su Steve Forbes, kripto para birimlerinin diktatör yönetimler ve otoriter hükümetler ile savaşta iyi bir araç olduğunu açıkladı.

Nexo

Steve Forbes, kripto para yatırımları konusunda değil ama kripto paralar hakkında olumlu bir açıklama yaptı. Kripto para birimlerinin dünyada otoriter ve diktatör yönetimler-hükümetler ile mücadelede etkin bir araç olduğunu açıklayan Forbes, diktatör yönetimlerin kripto para birimlerini kontrol edemediğini ve bu sayede diktatör yönetimlerden kurtulmanın ekonomik anlamda biraz olsun mümkün olabildiğinin altını çizdi.

Diktatör yönetimler sürekli olarak dünyada insanlara yaşamı kabusa çeviriyor. Bazı ülkeler diktatör kimseler tarafından yönetilirken, bazılarında ise otoriter rejimler bulunuyor. Bu ülkeler arasına yüzlerce değil ama birkaç farklı ülkeyi eklemek mümkün.

Steve Forbes ise bu durumun karşısında kripto paraların iyi bir araç olduğunu ve gelecekte daha çok sayıda insanın bu araçtan yararlanabilecek olduğunu düşündüğünü açıkladı. Henüz kesin olarak bilinmiyor olsa da kripto paraların diktatör yönetimler tarafından gelecekte yasaklanması mümkün. Bunu engellemenin bir yolu ise yine kripto para birimlerine sahip olabilecek borsaların artması ve dijital ödemelerin yaygınlaşmasından geçiyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı