Haberler

Fransa Avrupa’da Kripto Para İle Vergi Ödemelerini Başlatan İlk Ülke Olabilir

Fransa'dan AB'ye başvuru.

Fransa AB’ye verdiği kripto para önergesi ile AB’nin artık kripto paraların düzenlenmesinde büyük bir rolü olması ve kripto paralardan faydalanacak olan bir topluluk olmayı hedeflediklerini açıkladı. Fransa yönetiminin bu adımı ülkede kripto paralara olan talebi daha ilk gününden artırırken, Fransa vatandaşlarının kripto paralara olan bakış açısını olumlu olarak değiştirebilecek olduğu iddia edildi.

Aynı zamanda Fransa tarafından AB ekonomi yönetimine sunulan tasarı sonrasında kripto para sahibi olacak Avrupa Birliği üyesi ülkelerin vatandaşlarının sayısında büyük bir patlama olması bekleniyor. AB’de yaşayan insanların hükümetlerine çok güvendikleri, hükümetleri tarafından neredeyse her zaman doğru önerilerin yapılmasından dolayı hükümetin ”buna yatırım yapmak riskli ve istemiyoruz” dediği zaman bu açıklamaları dikkate aldıkları biliniyor.

Şimdi ise durum değişiyor. AB üyesi Fransa, kripto paraların artık kullanılabilecek olduğu ve yasal olarak açıklayıcı olmaları gerektiğine inanıyor. Bundan sonraki adım artık Fransız yönetimi ile AB arasında başlamış olan kripto para çalışmalarından çıkacak olan sonuca bağlı. Malta ve diğer AB üyesi ülkelerin sadece kripto paralardan değil, aynı zamanda Blockchain teknolojisinden yararlanmasını öneren Avrupalı teknoloji girişimci şirketleri bunun istihdam yaratmanın ötesinde vatandaşlar için büyük bir kazanç geri getirebileceğine inanıyor.

Fransa bir süredir yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle ekonomik reformlar uygulayacaklarını ve bu reformların ülkeye daha fazla yerli yatırımcıyı çekecek olduğuna inanırken, birçok Fransız, Macron yönetiminden ekonomik bir başarı beklemiyor ve sürekli durmadan eylemlerine devam ediyor. Macron’un yönetiminden bugüne kadar böylesi bir kripto para adımını da beklemeyen ülke vatandaşlarına göre bu adım Fransa’nın Avrupa’da başarılı olmasında bir katkı sunacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu