Haberler

Fransa Cumhurbaşkanı: Sokağa Çıkış Yasağı Getirdik, Serbest Dolaşım YASAKLANDI!

Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, birkaç dakika önce yaptığı açıklamada Fransa genelinde sokakta serbest dolaşma yasakları uygulamaya başlayacak olduklarını ilan etti.

Avrupa kıtası son dönemde corona virüs dolayısı ile ciddi bir panik havasında. Fransa’dan bugüne kadar yapılan açıklamalarda virüsün tedavisi ile ilgili henüz herhangi bir kesin bilgi olmadığı, bu nedenle önlemlerin en üst düzeyde tutulması gerektiği konularında açıklamalar yapılıyordu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, birkaç dakika önce ise ülke genelinde bazı serbest dolaşım yasaklarını uygulamaya karar verdiklerini, Fransa’nın bundan sonra corona virüsüne karşı daha fazla radikal önlemler almaya devam edecek olduğunu açıkladı.

Ülkemizde ve tüm dünyada etkisini gösteren corona virüsü salgınına karşı daha sert önlemler almaya karar verdik. Bu kapsamda aldığımız önlemleri Fransız halkı ile paylaşmak istiyorum. Bu geceden itibaren Fransa’da sokağa çıkma yasaklarının başlatıldığını duyurmak istiyorum. Corona virüsü ile ciddi bir savaş içerisindeyiz, savaştan galip çıkmak için önlemlerin daha radikal olması gerekiyor.

Bu kapsamda Fransa’da sadece güvenlik görevlileri gibi önemli kategorilerde çalışanlar dışında herkes için 15 gün boyunca sokağa çıkma yasağı uygulamaya karar verdik.

Fransa ekonomisi bunu kaldırabilir Mi?

Dünyanın en zengin 5 ekonomisinden birisi olan Fransa ekonomisinin bu durumu kaldırabileceği, bu konuda hükümetin milyarlarca Euro bulunan devlet kasasından vatandaşlarını çok rahat bir şekilde destekleyebilecek olduğundan söz ediliyor.

Ancak alınan bu kararların 15 gün boyunca Fransa’da nasıl gelişmelere sahne olacağı konusunda ise bazı soru işaretleri bulunuyor. ABD ve diğer birçok ülke sokağa çıkma yasağı ilan etmezken Fransa’nın bu konuda erken davranmasını takdir edenler bulunuyor.

Sınırlar kapatılıyor

Fransa’nın yarın itibariyle AB ile sınırları kapatacak olduğu, herhangi bir kimseyi ülke sınırlarından içeri almayacak olduğunu açıklayan Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, sınırların 15 gün boyunca kapalı kalacak olduğunu, gerekirse bunu uzatma durumunun olabilecek olduğunu açıkladı.

Askeri hastanelerin virüsle mücadele amacı ile kullanılacak olduğundan söz eden Macron, ülkede askeri hastanelerin hazır olduğunu, virüse karşı aktif olarak bu hastanelerden yararlanacak olduklarını sözlerine ekledi. Askeri hastanelerin özellikle ek olarak kullanılması virüsün yayılmasını azaltmada etkili olabilecek önemli bir adım.

Yasaya Uymayanlar Cezalandırılacak!

Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, sokağa çıkma yasağına karşı çıkanları cezalandıracak olduklarını açıkladı. Bu açıklama bu içeriği yayına almaya hazırlandığımız dakikalarda Fransa vatandaşlarının tepkisini çekerken, bazı Fransız vatandaşları ise Twitter’da cezalar olmadan yasağın tam olarak uygulanamayabilecek olduğu için demokratik olarak doğru olmasa bile bu kararın bir süreliğine radikal bir şekilde uygulanması gerektiğini açıkladı.

Fransız kripto para yatırımcıları bu dakikalarda henüz yasak başlamamışken kripto para birimleri gibi varlıklarının dışında bankalardan para çekmeye hazırlanırken, bir yandan ise ülkede nakit varlıklara (banka hesabında sıcak para) ilginin şu dakika itibari ile rekor düzeyde artış göstermesi bekleniyor.

Bütün şirketlerin çalışanlarını evden çalışmaya hareket ettirmesi gerektiğine değinen Macron, belediye seçimlerinin 2. kısımlarının ise iptal edildiğini açıkladı.

Fransa’da yaşanan bu kriz durumunun Türkiye ve diğer bölge ülkelerince uygulanıp uygulanmayacak olduğu hakkında ise bazı soru işaretleri bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu