Haberler

Fransa Ekonomi Bakanı: Kripto Para İşlemlerinden Vergi Alınmayacak!

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire kripto-to-kripto işlemlerinden asla vergi almayacaklarını ve vergiden muaf tutacaklarını açıkladı.

Nexo

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire bugün yaptığı açıklamada Fransız yetkililer olarak vergi muafiyeti kararı aldıkları ve kripto para işlemlerinden fiat paraya dönüştürülmediği sürece herhangi bir vergi almayacaklarını açıkladı. Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, kripto para işlemlerinden vergi alınmayacağını ancak itibari paraya dönüştürülmesi halinde bunun vergiye tabi tutulacağını açıkladı. Kripto para işlemlerinden vergi alan ülkeler arasında İsrail var. İsrail kripto para işlemleri yaparak para kazanan yatırımcıların %25 vergi vermek zorunda kaldığı bir ülke ve gelecekte buna benzer kararların diğer ülkelerde de artabilecek olduğuna dair inanç artıyor.

Kripto para işlemlerinin vergiden muaf tutulabilecek olmasının yatırımcılar açısından son derece iyi olabileceği, ancak fiat paralara çevirilmesi halinde vergiye tabi tutulacak olduğunun açıklanması yatırımcıların Euro’yu kullanmak yerine daha çok sayıda işlemde kripto paraları kullanmasına neden olabilir.

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire’nin fiat paralar dışında kripto paraların vergiden muaf olduğunu açıklaması ülke adına iyi bir gelişme olsa da gelecekte bu kararı Fransa yönetimi değiştirebilir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı