Haberler

AFP: Fransa Merkez Bankası Gelecek Yıl Dijital Para Testi Yapacak

AFP haber ajansında yayınlanan resmi olarak doğrulanmayan habere göre Fransa Merkez Bankası gelecek yıl dijital paraları test etmeye başlamış olacak.

Fransa Merkez Bankası gelecek yıl içerisinde kripto para birimleri ve dijital para birimlerini test edecek. Libra konusuna sıcak bakmadığı görülen banka, kısa süre içerisinde bu konuda test yapmaya başlayabilir. Fransa Merkez Bankası’nın dijital paraları nasıl ve neden dolayı test edecek olduğu hakkında ise herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. AB’nin kripto para birimleri konusunda ve dijital paralar ile ilgili ortak yasa çıkarması önerisini veren Fransa’nın atacak olduğu bu adımın kripto para birimlerinin hiçbir şekilde engellenmesine sebep olmayacak olduğu belirtiliyor.

Fransa Bitcoin ve altcoin kripto para birimleri dışında Libra gibi kripto para birimlerini de test edebilir ve bunu yaparken kısa süre içerisinde kripto para yasalarını da her şey yolunda giderse çıkarabilir.

Özellikle Libra projesinin duyurulmasından sonra birçok ülke kripto paraların farkına vardı ve bu sektörde geri kalmamak için adımlar atmaya başladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu