Haberler

Fransa Milli Eğitim Bakanlığı: Lise Öğrencilerine Bitcoin Anlatılacak!

Fransa Milli Eğitim Bakanlığı, devlet liselerinde ve özel liselerde Bitcoin'in anlatılmasını önerdi.

Nexo

Fransa Milli Eğitim Bakanlığı, ülkede kripto para ve Bitcoin’ler hakkında bilgi sahibi olmasını istediği öğrencilerin bu konuda öğretmenler tarafından kendilerine gönderilen video ve kitapçıklardaki bilgileri öğrencilere izletebileceklerini ve bu sayede öğrencilere geleceğin para birimi olabileceği iddia edilen Bitcoin ve kripto paralar hakkında bilgi verileceğini açıkladı. Öğrencilerin 3 farklı video ile bilgilendirilecekleri ve bunun bir ders olarak anlatılmayacağını, sadece 1 saatlik bir zaman dilimini kapsayacak olduğunu açıklayan Fransa Milli Eğitim Bakanlığı, ekstra bir bilgilendirmenin ise yapılmayacağını açıkladı.

Öğrenciler sadece öğretmenler tarafından 1 kez bilgilendirilecek ve video izletilecek, ortalama 1 saat kadar ”kripto paralar geleceğin dijital parası mı, Bitcoin Euro’yu geçebilir mi?” gibi soru işaretlerine bu 1 saat içerisinde yanıt aranacak. Gelecekte ise bu müfredat daha fazla gelişebilecek.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı