Haberler

Fransa’da Yanan Katedral İçin Kripto Paralar İle Bağış Toplanıyor

Fransa'da yanan Notre Dame Katedrali için kripto paralar ile bağış toplanmaya başlamıştı.

Notre Dame Katedrali yangınından sonra milyonlarca dolara mal olması beklenen onarım sürecinin Fransa ve dünyada büyük bir kaygı ve üzüntü oluşturduğu bilinmekte. Yasal olarak henüz araştırmalar devam ederken, yangının doğal sebeplerden dolayı çıktığı ve onarım sürecinde yaşanan kimyasal ve benzer ürünlerin kullanımı nedeniyle ortaya çıktığı iddia edildi.

Notre Dame Katedrali için kripto paralar ile toplanan bağışlarda ise oluşturulan cüzdan adresine şimdiye kadar 30 bin Avro’dan fazla para gönderildiği öğrenildi.

Kripto para birimleri ile bağışların artmasının arkasında yatan sebeplerden birisi de hem kolay ve güvenilir olması, hem de anonim kalmak isteyen kişilerin kripto paralar ile bağış yapması olduğu belirtildi.

Dünyanın dört bir yanından kripto paralar ile Notre Dame Katedrali için bağış yapmak mümkün iken, gelecek saatlerde ve günlerde bu tutarın çok fazla artması bekleniyor. Milyarlarca Avro toplanması beklenirken, şimdiden toplamda Notre Dame Katedrali için 700 milyon Avro’dan fazla toplandığı belirtiliyor. Fransız yönetimi Notre Dame Katedrali için gerekli tüm giderleri karşılayacak olduklarını bir gün önce açıklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu