Haberler

Fransa’dan Önemli CBDC Açıklaması!

Fransız yönetimi 8 farklı CBDC (merkez bankası dijital parası) projesi üzerinde çalışıyor.

Fransa Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Denis Beau, ülkede merkez bankası bünyesinde 8 farklı CBDC projesi yürütüldüğünü ve bunların yasal çerçeveye uygun olarak başlatıldığını ve sürdürüldüğünü açıkladı. Bu projelerin test edilmesi sırasında bazı yasal değişikliklerin gerekli olabileceğini ve yasal düzenlemeler yapılmasına yol açabileceğini belirten Beau, “CBDC test çalışmaları sırasında bazı yasal düzenlemeler gerekli olabilir. Yasal düzenlemeler için nasıl çalışmalar yapılması gerektiğini test süreci gösterecektir” dedi.

Yasal düzenlemelere neden ihtiyaç duyulacağı konusu henüz belirsizliğini korurken merkez bankası destekli dijital para birimleri olan CBDC’lerin bazı yasalarda küçük ve büyük olmak üzere düzenleme yapılmasına yol açacağı beklentisi tüm dünyada bilinen bir gerçek.

Özellikle 2021 yılında devletlerin CBDC çalışmalarının hızlanacağı ve birçok devlet tarafından dijital para çıkarılacağı tahmin ediliyor. Bu dijital paraların ülkelerin kendi paraları ile 1’e 1 oranında değerlenmesi yani stablecoin olması bekleniyor.

CBDC’lerin kullanımı öncesinde de yasal mevzuatların CBDC kullanımı, elde edilmesi ve güvenlik gibi konularda birçok düzenlemeye ihtiyaç duyulması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu