HaberlerKripto Para

FTX 2 Milyar Dolarlık Kripto Para Fonunu Duyurdu!

Kripto para borsası FTX, FTX Ventures'ı başlattı.

Sam Bankman- Fried’in kurucusu olduğu kripto para borsası FTX, kripto para yatırımları için özel sermaye ekleyerek yeni girişimi “FTX Ventures’i” başlattığını duyurdu.

Borsa yaptığı açıklamada, FTX Ventures’in sosyal, oyun, fintech, yazılım ve web3 konularındaki benimsenmeyi ilerletmeyi hedeflediğini ifade etti.

Yeni girişim fonu için 2 milyar dolar ayırdığını söyleyen FTX, söz konusu fonu yönetmesi için risk sermayesi şirketi Lightspeed’in eski ortağı Amy Wu’yu işe aldığını belirtti.

Söz konusu girişim fonunun kripto alanındaki şirketlere stratejik yatırımlar yapacağını ifade eden Amy Wu, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Amaç, Blockchain teknolojisinin benimsenmesini hızlandırmak. FTX’in kaynakları, uzmanlığı ve küresel ağından yararlanarak getirdiğimiz katma değerle tanınmak istiyoruz.”

FTX Ventures’in lideri Amy Wu, hala Lightspeed’de girişim ortağı olarak çalışmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

FTX gibi, önde gelen kirpto para borsalarından biri olan Coinbase de 2018 yılında kendi girişim fonunu kurduğunu açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu