Borsa

FTX, 92 Milyon Kişiye Kripto Para Reklamı Yapacak!

FTX, 92 milyon kişiye kripto para reklamı izletecek.

Kısa sürede dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olmayı başaran FTX, ABD’nin en çok izlenen maçlarından birisine reklam vermeyi başardı. Şubat 2022’de gerçekleştirilecek olan Super Bowl, yani Amerikan futbolu liginin finali, FTX’in reklamı ile gerçekleşecek.

FTX, 92 Milyon Kişiye Ulaşacak

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre FTX, Super Bowl LVI maçı için bir reklam panosunun haklarını satın aldı. ABD tarihindeki en çok izlenen 30 yayın arasına girmeyi başaran Super Bowl maçları kesinlikle milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor.

FTX CEO’su SBF konu hakkında yaptığı açıklamada futbolun pazarlama konusunda birinci önceliklerinden olduğunu  vurgulayarak kripto para kabulünün futbol izleyicileri arasında bir hayli fazla olduğunun altını çizdi. Super Bowl’un bu sebeple harika bir reklam fırsatı verdiğini ifade eden SBF, bunun için milyonlarca dolar ödemiş olabilir.

2021 yılındaki finalde sadece 30 saniyelik reklam vermenin bedeli 5,5 milyon dolardı. Etkinliğe ortalama olarak 92 milyon izleyicinin katılması ve ekranları başından bunu izlemesi tahmin ediliyor. Şubat ayında gerçekleştirilen önceki etkinlikte Hyundai, Pepsi, Coke ve Budweiser gibi markalar reklam vermişti ancak şu an kripto para borsaları bu konuda ön plana geçmeye başladı.

FTX’in son dönemde birçok reklam verdiği ve dünyaca ünlü Amerikan futbolu yıldızı Tom Brady ile de anlaştığı biliniyor. Bu da aslında FTX’in amacını ve bu amacına nasıl ulaşmaya çalıştığını göstermekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu