AltcoinBorsaHaberler

FTX ABD Hisse Senetlerine Giriyor! Bu Altcoin Hareketlendi!

FTX büyümeye devam ediyor.

Sam Bankman-Fried tarafından kurulan popüler kripto para borsası FTX‘in ABD kolu hisse senedi ticaretine başlıyor.

Yeni hisse senedi alım satım hizmeti, ilk etapta sınırlı sayıda ABD’li kullanıcıya sunulacak.

Haber SBF’nin ABD’li aracı kurumu Robinhood’un %7,6’sını satın almasının ardından geldi.

Daha önce de tokenize hisse senedi sunmaya başlayan FTX bazı yasal engellerle karşılaşmıştı. Basın açıklamasına göre yeni hizmet SEC’e kayıtlı FINRA/SIPC üyesi olan FTX Capital Markets aracılığıyla sunulacak.

FTX ABD Başkanı Brett Harrison yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Amacımız tüm varlık sınıflarındaki müşterilerimize bütünsel bir yatırım hizmeti sunmak. Perakende yatırımcıların şeffaf bir kullanıcı arayüzüyle kripto, NFT ve hisse senedi ticareti yapmalarını sağlayacak entegre bir platfrom oluşturduk.”

Geleneksel piyasalara yönelik hamleleriyle rakiplerini kızdıran FTX, hisse senedi ticareti için komisyon almayacak ve yatırımcıların hisse senedi almak için bakiyelerindeki USDC’leri kullanmasına izin verecek.

Hisse senedi piyasalarında önemli bir rolü olan CME Group CEO’su Terry Duffy yakın tarihli bir röportajında FTX’in hisse senedi piyasalarına girme planları hakkında konuşmuş ve şunları söylemişti:

“FTX’in bu girişimleri bariz bir şekilde eksik ve piyasa istikrarı ve piyasa katılımcıları için önemli bir risk oluşturuyor.”

Haberin ardından %5 sıçrayan FTT coin, sonrasında başladığı yere döndü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu