Kripto HaberleriHaberlerFTX CEO'su: "Milyarderler Vergisini Destekliyorum!"

FTX CEO’su: “Milyarderler Vergisini Destekliyorum!”

Takip et

ABD, ülkedeki en zengin kişileri hedef alan “milyarderler vergisini” konuşurken kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried’den ilginç bir açıklama geldi.

ABD’li milyarderlerden biri olan Sam Bankman-Fried, CNN ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda “milyarderlerin daha yüksek oranda vergilendirilmesi gerektiği fikrini” desteklediğini belirterek kendisi gibi insanlardan daha fazla vergi alınmasını “makul” bulduğunu söyledi.

En zengin insanların yüksek oranda vergi ödemesinin adil olduğunu ifade eden FTX’in genç CEO’su, hayatı boyunca kazandığı neredeyse her şeyi hayır kurumlarına bağışlamayı planladığını açıkladı.

30 yaşın altındaki en zengin milyarder olma özelliğine sahip olan Fried, bağış yapma sözü verdikten sonra ilgilendiği projeler arasında yoksullukla mücadele, pandemi ve küresel ısınma olduğunu belirtti.

“Sadece kendi iyiliğimiz için değil, itibarımız için de geri vermek bize düşüyor. Dünyaya yardım etmek için geri vermek önemlidir.”

Elon Musk’ın Milyarderler Vergisi Anketi!

Milyarderlere yönelik vergi tartışmaları sürerken Tesla CEO’su Elon Musk da milyarderler vergisini hedef alarak twitterda “hiçbir yerden nakit maaş veya ikramiye almıyorum. Sadece hisse senedim var, bu yüzden şahsen vergi ödememin tek yolu hisse senedi satmak” diyerek bir anket yapmıştı.

Ankete katılanların çoğunluğunun Musk’ın hisselerini satması yönünde evet oyu kullanmasından sonra Musk,  Tesla hisselerinin bir kısmını satmıştı.

İlgili Haber
Elon Musk'ın Anketi Tesla Hisselerini Düşürdü!

Halen tasarı aşamasında bulunan ve yaklaşık 700 milyarderi etkileyecek “milyarderler vergi” önerisi kabul edilirse dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk da büyük vergilendirmeyle karşı karşıya kalacak.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları