BorsaHaberler

FTX CEO’su SBF, Şirketinin Genişleme Planları Hakkında Konuştu!

FTX CEO'su milyarder Sam Bankman-Fried, şirketinin gelecek dönemdeki genişleme planları hakkında konuştu.

Kripto para borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried bugün yaptığı açıklamada, şirketin ürün yelpazesini artırmak için satın almalar yoluyla genişlemeyi planladığını söyledi.

FTX, diğer şirketlerden hisse satın almak için son finansman turlarından elde edilen milyarlarca dolar değerindeki geliri kullanmayı planlıyor.

Buna ek olarak kripto borsası devi, geleneksel finans piyasalarının yanı sıra ayrıca kripto dünyasında da genişlemeye devam ediyor.

İlgili Haber
FTX ABD Hisse Senetlerine Giriyor! Bu Altcoin Hareketlendi!

Sam Bankman-Fried: FTX Yoğun Bir Şekilde Satın Alım Yapmaya Hazırlanıyor

Bloomberg’in 28 Mayıs tarihli haberine göre, kripto borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, ürün yelpazesini genişletmek amacıyla diğer şirketlerden hisse satın almak için milyarlarca dolar harcamaya hazırlanıyor.

Sam Bankman-Fried, katıldığı röportajda şöyle dedi:

“FTX kâr getiren bir şirket. Son bir ya da iki yılda topladığımız birkaç milyar dolara bakabilirsiniz. Bu, potansiyel satın alımlar açısından nakit konusunda ne aşamada olduğumuza dair ipuçları verebilir.”

Kripto devi Ocak ayında 400 milyon dolar toplayarak değerlemesini 32 milyar doların üzerine çıkarmıştı. Şirket son 6 ayda topladığı 2 milyarlık fonu satın almalar için kullanmayı planlıyor. Kripto para piyasasındaki düşüşe rağmen şirket, mevcut sermayesini harcamaya odaklanıyor.

FTX, büyük müşteri tabanlarına ve şirketin eksik olduğu alanlarda derin uzmanlığa sahip ekiplere sahip şirketleri satın almayı hedefliyor. Bilindiği üzere borsa, ABD kripto türev piyasasına açılmak için LedgerX şirketini satın almıştı. Sam Bankman-Fried kısa bir süre önce komisyonsuz bir hisse senedi ve kripto ticareti uygulaması olan Robinhood’un %7.6 hissesini bünyesine katmıştı.

Bankman-Fried, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu her zaman açık olacağımız ve sürekli takip edeceğimiz bir konu. Yatırımcılara daha fazla ürün sunabilmek, böylece bu hizmetler için başka bir yere gitmek zorunda kalmamalarını sağlamak FTX’in hedeflerinden biri.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu