HaberlerKripto Para

FTX CEO’su Yetkililere Ortak Kripto Para Düzenleme Çağrısı Yaptı!

Ünlü CEO, kripto için tek ve ortak düzenleme olması gerektiğini düşünüyor.

Geçtiğimiz yıl borsanın merkezini Hong Kong’dan Bahamalara taşıyan FTX ‘in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Hong Kong hükümeti tarafından düzenlenen “Asya Finans Forumu’nda” konuştu.

Genç CEO, varlıkların menkul kıymet olup olmadığına odaklanmak yerine düzenleyicilerin dijital varlıklar için tek ve ortak düzenleme yapması gerektiğini söyledi.

Sam Bankman-Fried, menkul kıymet sınıflandırması konusundan ziyade düzenleyicilerin kripto dolandırıcılığının önlenmesi gibi önemli konulara odaklanması gerektiğine dikkat çekerek sözlerine devam etti:

“Düzenleyicilerin bunun yerine küresel kripto para piyasasında tek ve ortak bir çerçeve oluşturmaya odaklanması gerekiyor.

Zira düzenleyicilerin menkul kıymet sınıflandırması konusuna önem vermesi yatırımcıları korumayacak.

Diğer tüm varlık sınıfları için farklı düzenleyici çerçevelerimiz var, kripto için de aynı şeyi yapabiliriz.”

FTX’in genç CEO’su daha önce de düzenleyicilere benzer çağrıda bulunmuştu. Zira ABD Kongresi, FTX’in CEO’sunun da aralarında bulunduğu büyük kripto para şirketlerinin CEO’larını Aralık ayında gerçekleşen toplantıda dinlemişti.

Büyük öneme sahip toplantıya katılan ünlü CEO’lar “büyüyen kripto ekosistemine göz yummanın akıllıca olmayacağı” noktasından hareketle benzer konuşmalar yaparak düzenleyicileri kripto için net bir düzenleyici çerçeve sağlamaya çağırmışlardı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu