binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinFTX Olayı Ripple (XRP) Davasına da Yansıdı: Güven Kaybı SEC'e Yaradı!

FTX Olayı Ripple (XRP) Davasına da Yansıdı: Güven Kaybı SEC’e Yaradı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Daha önce Accredify olarak adlandırılan ve yatırımcıların çevrimiçi sermaye yatırımlarına uygunluğunu doğrulamayı kolaylaştıran bir firma olan InvestReady (Accredify), Ripple (XRP) davasında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) özet karar talebini desteklemek için mahkemeden davaya müdahil olmak için izin istedi.

SEC Ripple’a (XRP) Karşı Mücadelede Destekçi Kazandı

InvestReady, önerdiği özette, Ripple tarafından öne sürülen argümanların, son FTX felaketi ışığında “Luna’nın fiyatından daha hızlı düşen bir iskambil kağıdı olduğunu” söylüyor.

InvestReady, kripto para biriminin merkezi bir varlık tarafından piyasaya sürüldüğü için bir menkul kıymet olduğu konusunda ısrar ediyor.

Ayrıca, Ripple’ın adil bildirim savunmasının reddedilmesi gerektiğini, çünkü diğer şirketlerin menkul kıymetler yasalarına uyduğunu, ancak Ripple’ın bunları görmezden gelmeyi seçtiğini savunuyor.

Söz konusu dilekçede, halkın erken aşama menkul kıymetlere katılma konusunda artan bir isteği olduğu için onaylı yatırımcı tanımının genişletilmesi gerektiği savunuluyor.

Şirket ayrıca SEC’in tokenlerin merkezsizleştirilmesi ve emtia haline getirilmesine yönelik bir yol oluşturmak için Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile birlikte çalışması gerektiğine inanıyor.

Minimum merkeziyetsizliği, token arzının kontrolünün kaybedilmesi olarak tanımlıyor.

InvestReady, davaya dahil olan taraflarla hiçbir ilişkisi olmadığını vurguladı.

İlgili Haber  Ünlü Yatırımcı, Ripple (XRP) Davası Hakkında Konuştu: SEC Mi Kazanacak Ripple Mı?

Geçtiğimiz günlerde Andreessen Horowitz’in (a16z) genel danışmanı Miles Jennings, SEC‘e karşı bir Ripple mahkeme zaferi umudu olmadığını söylemişti.

Jennings, bu görüşünü Ripple’ın XRP’yi yatırımcılara bireysel olarak sattığı gerçeğine dayandırdı.

Bu yazının yazıldığı sıralarda XRP 0.3870 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail