binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaFTX Yeni CEO'su, Dolandırıcılıkla Suçlanan Sam Bankman-Fried'i Mahkemeye Şikayet Etti

FTX Yeni CEO’su, Dolandırıcılıkla Suçlanan Sam Bankman-Fried’i Mahkemeye Şikayet Etti

İflas durumundaki FTX'in geçici olarak CEO'luğunu yapan isim, eski CEO hakkında mahkemeye bir mektup gönderdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası FTX’in CEO Vekili John J. Ray III, önceki CEO Sam Bankman-Fried’in borsanın Kasım 2022’de çöktüğünde müşterilerinin hiçbir zarar görmediği ve hiçbir fonun kaybedilmediği yönündeki iddialarına şiddetle karşı çıktı.

ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan’a hitaben yazdığı mektupta Ray, Bankman-Fried’ın iddialarını “kesin olarak saygısızca ve bariz bir şekilde yanlış” olarak nitelendirdi.

Bankman-Fried daha önce yaptığı bir açıklamada, ABD savcılarının kendisini 50 yıla kadar hapsetme girişimlerinin gerçeği çarpıtmak olduğunu ve kendisini “ahlaksız bir süper kötü adam” olarak resmettiğini savunmuştu. Ray’in cevap metninde öncelikle Bankman-Fried’in hukuk ekibinin, SBF için ceza indirimi istedikleri bir ceza başvurusunda öne sürdükleri iddialar hedef alındı.

İlgili Haber  Ayı Analisti il Capo, "Bitcoin Yükselecek" Dedi, Sahip Olduğu Altcoinleri ve Satıp Satmadığını Açıkladı

Ray, “Bankman-Fried bir yanılsama hayatı yaşamaya devam ediyor. Onun 11 Kasım 2022’de bıraktığı ‘iş’ ne çözülebilir ne de güvenliydi” dedi ekledi:

“Bankman-Fried tarafından büyük miktarlarda para çalındı ve emsallerinden oluşturulan bir jüri tarafından haklı olarak mahkum edildi.”

Bankman-Fried’in cezasıyla ilgili duruşmalar devam ediyor. Savcılar, Bankman-Fried’in 40 ila 50 yıl arasında bir süreyi parmaklıklar ardında geçirmesi gerektiğine inanıyor; bu süre, ABD ceza infaz kılavuzlarında önerilen 100 yıldan önemli ölçüde daha az, ancak avukatlarının önerdiği 6.5 yıldan çok daha fazla.

Ray CEO’luk görevini üstlendiğinde FTX’in kasası büyük ölçüde boşalmıştı ve Ray’in mektubuna göre “yaklaşık 100.000 Bitcoin’lik müşteri haklarına karşılık” borsada yalnızca 105 Bitcoin kalmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail