AnalizBitcoin

Fundstrat Analisti: Bitcoin İçin Önemli Seviyeleri ve Dip Seviyenin Ne Zaman Aşılabileceğini Söyledi

Fundstrat analisti Mark Newton, Bitcoin'in dip seviyesinin önümüzdeki aylar içerisinde aşılabileceğini düşündüğünü söyledi.

Fundstrat teknik analistlerinden Mark Newton’a göre Bitcoin için önümüzdeki aylarda dip noktasının görülme olasılığı yüksek olabilir.

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, Kasım ayı zirvesinden sonra yaşadığı %50’lik kaybın ardından stabil bir hale geçmişe benziyor. Fundstrat analisti Mark Newton’ın fiyat modeline göre, önümüzdeki bahar aylarında Bitcoin için dip noktası aşılabilir.

Buna rağmen Newton, boğa lehine düşünmek için henüz erken olduğunu açıkladı: “Son iki haftadır yaşanan ufak sıçramalar ile yeni bir orta vadeli rallinin başladığını düşünmek için erken olabilir.”

Newton: “40.000 Dolar ve 35.511 Dolar Seviyeleri Bitcoin İçin Kritik Öneme Sahip”

Teknik analist ayrıca BTC için izlenmesi gereken bazı fiyat seviyelerini de açıkladı. Analiste göre 40.000 doların üstüne bir yükseliş boğalar için önemli olabilir. Bununla birlikte analist, 35.511 doların altına inilmesi durumunda 24 Ocak tarihi dip noktası olan 32.950 doların yeni test noktası haline gelebileceğini düşünüyor.

Fundstrat analistinin Bitcoin fiyatı için kritik öneme sahip olduğunu düşündüğü seviyeler

Fed’in sıkılaştırma yönünde kararlar alacağını belli etmesinin ardından küresel çapta riskli varlıklar son haftalarda önemli kayıplar yaşadı. Geleneksel yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara giderek daha fazla yatırım yapmasıyla birlikte kripto para sektörü de hisse senedi piyasalarına paralele şekilde hareket etmeye başladı.

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı, günlük olarak %2.11’lik kaybıyla birlikte 36.550 dolardan işlem görüyor.

Newton, dip noktasının yakında görüleceğini düşünse de halen tedbirli davrandığını açıkladı: “40.000 dolar seviyesi günlük kapanış sırasında aşılmadıkça düşüş eğimli modelin devam ettiği anlamına gelir. Teknik olarak konuşursak daha fazla zayıflık yaşanması ihtimalini dışlayamıyorum.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu