Kripto HaberleriEkonomiG20 Zirvesinde Çok Sayıda Kripto Para Açıklaması Geldi: ABD Hazine Bakanı Yellen,...

G20 Zirvesinde Çok Sayıda Kripto Para Açıklaması Geldi: ABD Hazine Bakanı Yellen, Kripto Yasağını Değerlendirdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hindistan’ın dönem başkanlığındaki ilk G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları (FMCBG) toplantısında üyeler, diğer politika yaklaşımlarının yanı sıra temel kripto para, finansal istikrar ve düzenleme önceliklerini görüşmeye çağrıldı.

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman geçtiğimiz dönemdeki açıklamaları da incelendiğinde kripto para düzenlemelerini diğer ülkeler ile ortaklaşa yapma eğiliminde görünüyor. Hindistan’ın G20’ye başkanlık ettiği bu dönemde de kripto para regülasyonları ana tartışma konularından biri haline geldi.

Janet Yellen Kripto Para Yasağı Önermediğini Söylerken IMF İdari Direktörü İse Yasağın Tamamen Göz Ardı Edilmemesini İstedi

Hindistan hükümeti, IMF ve Finansal İstikrar Kurulu tarafından kripto varlıkların makroekonomik ve düzenleyici yönleri hakkında ortak bir teknik rapor önerildiğini söyledi.

Önerilen ortak teknik belgenin kripto varlıklara yönelik politika yaklaşımı konusunda küresel fikir birliğini kolaylaştırmasının beklendiğini söylendi.

Zirvede ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da açıklama yaptı.

Yellen, Bitcoin ve kripto faaliyetlerinin tamamen yasaklanmasını önermediğini, ancak güçlü bir düzenleyici çerçevenin uygulamaya konulmasının kritik önem taşıdığını söyledi.

İlgili Haber
Yakından Takip Edilen Projenin Altcoini Airdrop Edilecek: İşte Şartlar ve Coin Miktarı!

Bununla birlikte G20 zirvesinde ayrıca IMF idari direktörü Kristalina Georgieva da birtakım açıklamalarda bulundu.

IMF İdari Direktörü, dünyanın özel kripto para birimleri için daha fazla düzenlemeye sahip olması gerektiğini söyledi. Georgieva ayrıca özel kripto varlıklarının ‘para’ olmadığını savundu.

IMF direktörü ayrıca kripto varlıklarının finansal stabilite sorunlarına yol açabileceğini söyledi.

Georgieva açıklamasının devamında özel kripto varlıkların yasaklanmasının tamamen rafa kaldırılmaması gerektiğini savundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları