blank
Haberler

G20’den Kripto Paralar Açıklaması: FATF Önerilerine Uyun

Suudi Arabistan'da toplanan ilk 20 büyük ekonominin temsilcileri kripto paralarla ilgili açıklama yaptılar.

Kripto para birimleri konusunda G20’den yeni bir ortak açıklama yapıldı. ABD’nin ve diğer büyük 19 ekonominin içerisinde bulunduğu büyük bir grup olan G20’ye göre kripto paralar daha yakından incelenmeli ve FATF kurallarına-önerilerine mutlak surette uyulmalı.

G20 ortak açıklamasında Ekim 2020’ye kadar ödeme altyapılarının daha fazla iyileştirilmesi gerektiğine işaret ederken, bununla beraber kripto para şirketlerinin daha iyi denetlenmesi gerektiğini düşündüklerini ortak açıklamada oldukça açık bir şekilde yansıtıyor.

Türkiye Cumhuriyeti en büyük 20 ekonomi içerisinde yer alan ülkelerden ve toplantıda Türkiye Cumhuriyeti’ni Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak temsil etti.

Kripto paralara savaş açmadılar

Hiçbir G20 üyesi kripto para birimlerine savaş açmazken, 20 üye ülkenin bu yıl içerisinde kripto para birimlerini güncellemesi biraz daha ılımlı bir ihtimal.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu